![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7325528
*
nr 732 5528
Spegel
Med konsolbord, höjd: 134 resp 74
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2011
kl 19:23:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 08:40:42
1
700 kr
19/12 18:13:08
2
650 kr
19/12 18:13:50
2
750 kr
19/12 18:16:11
1
1.000 kr
19/12 19:14:08
3
1.000 kr
19/12 19:18:38
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 732 5528
Spegel
Med konsolbord, höjd: 134 resp 74
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/12 08:40:42 | 1 | 700 kr |
19/12 18:13:08 | 2 | 650 kr |
19/12 18:13:50 | 2 | 750 kr |
19/12 18:16:11 | 1 | 1.000 kr |
19/12 19:14:08 | 3 | 1.000 kr |
19/12 19:18:38 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53